Hizmetlerimiz

Klima Santrali

Klima Santrali Bakımı

Klima santralleri iklimlendirme açısından hayati öneme sahiptir. Dışardan alınan taze hava klima santrallerinde toz ve parçacıklarından arındırılır. Gerekli sıcaklık ve nem ayarlaması yapılarak ilgili alana gönderilir. Eğer klima santrali bakımı düzenli ve zamanında yapılmazsa santral dışardan aldığı havayı zararlı mikroorganizmalardan arındıramadan alana aktarır. Bu da büyük sağlık sorunlarına davetiye çıkarma manasına gelir.

Klima Santrali Bakımının Önemi

Klima santrali bakımı oldukça önemli olduğu gibi bakımın mutlaka alanında eğitimli, uzman klima santral servisince gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi taktirde ısıtma, temizleme, soğutma, nemlendirme gibi klima santralinin gerçekleştirmesi gereken en temel işlevler yerine getirilemez. Ortama hijyenik olmayan bir hava aktarılır ve nem oranı düşük olur. Bütün bunlar insan sağlığına zarar verir.

Solunan ve uzun süre maruz kalınan havanın bakteri, mikrop gibi zararlılardan arındırılması, doğru sıcaklıkta yaşam alanına aktarılması gerekir ve bütün bunlar için klima santrali bakımının aksatılmadan, düzenli şekilde, uzman servisçe yapılması gerekir.

Klima Santrali Bakımının Yapılışı

Klima santrali bakımı kesinlikle uzman ekiplerce yapılmalıdır. Öncesinde gerekli tedbirler alınmalı, cihaza gelen elektrik enerjisi kesilmeli, ardından makinanın marka ve modeline göre bakım işlemleri gerçekleştirilmelidir. Filtreler incelenmeli, değiştirilmesi gereken aksamlar yenilenmeli, temizlenmesi, tamamlanması gerekenler takviye edilmeli ya da temizlenmelidir. Altay Mekanik olarak 30 yıla yakın süredir bu alanda hizmet veriyor, her zaman teknolojinin en son imkanlarını müşterilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz.

Haber Bülteni

Mail aboneliği başlatarak firmamızdan haberdar olabilirsiniz.